Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
16 września br. w Gminnym Domu Kultury w Linii odbyła się uroczystość Jubileuszu 25-lecia Wojewódzkiego Konkursu Haftu Kaszubskiego połączona z finałem tegorocznego konkursu i otwarciem wystawy wyróżnionych prac.
Nie znaleziono zdjecia
W październiku 2020 roku Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaplanował spektakle "Przygód Remusa" – dzieła stworzonego na podstawie powieści Aleksandra Majkowskiego "Żëcé i przigòdë Remùsa".
Nie znaleziono zdjecia
4 października (w niedzielę) br. roku odbędą się Uroczystości Piaśnickie. Jako gdyńscy Kaszubi staramy się od lat pielęgnować pamięć o ofiarach tej zbrodni. W lesie piaśnickim zakończyło swe życie wielu Pomorzan, w tym gdynian, którzy budowali w międzywojniu nasze miasto w różnych aspektach.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni serdecznie zapraszają na pierwszy z wrześniowych spacerów krajoznawczo-historycznych. Tym razem będziemy wędrować między Wielkim Kackiem a Karwinami.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego serdecznie zapraszają na dwa spacery krajoznawczo-historyczne, które odbędą się w środy 16 i 30 września.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia interesującej wystawy pt. „Powrót Pomorza w granice Rzeczypospolitej w setną rocznicę. 1920-2020”. Jej autorami są prof. Cezary Obracht-Prondzyński oraz dr Krzysztof Korda.
Nie znaleziono zdjecia
Jako pierwszą pozdrawiam Gdynię - słynne słowa Jana Pawła II, wypowiedziane 11 czerwca 1987 roku, przypomniał na wstępie redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” Mariusz Szmidka, inaugurując w niedzielę 30 sierpnia ceremonię otwarcia wystawy zdjęć dokumentujących wizyty Ojca Świętego na Pomorzu.
Nie znaleziono zdjecia
W ramach trwających w lipcu i sierpniu br. prac remontowych w Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni, główna sala tej instytucji wzbogaciła się o ciekawe fototapety ukazujące archiwalne zdjęcia Gdyni oraz skany dawnych okładek kaszubskich książek i czasopism, podkreślające charakter tego miejsca.
Strona 1 z 96

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: