Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promocja książki Ingi Mach
czwartek, 30 lipca 2020

Zapraszamy na spotkanie autorskie promujące książkę

„Wyszywanie. Wësziwk” Ingi Mach, mistrzyni haftu kaszubskiego.

 

Promocja wydawnictwa odbędzie się

 

13 sierpnia 2020 roku o godz. 18.00

w Pracowni Orange 

Biblioteki Miejskiej w Bytowie

(I piętro, wejście prawą, muzealną klatką schodową)

 

 

Przygotowane przez bytowiankę – Ingę Mach opracowanie stanowi kompendium wiedzy o ludowym wyszywaniu, z akcentem położonym na lokalny haft kaszubski. Książka rozpoczyna się od przybliżenia historii haftu, ale prezentuje głównie techniki wyszywania, co może być przydatne dla osób, które dopiero sięgają po igłę. Szczegółowe wyjaśnienia techniczne są swoistym kursem hafciarskim poprowadzonym przez utalentowaną i znaną hafciarkę. W publikacji znalazły się również informacje o makatkach, hafcie obrzędowym – liturgicznym, a także kilka słów na temat heraldyki. To pierwsza tego typu tak obszerna i przygotowana z taką dokładnością pozycja dotycząca haftu, w tym haftu kaszubskiego.

  

Źródło: Księgarnia Kaszubsko-Pomorska CZEC

 

Uwaga: na spotkaniu obowiązywać będą obostrzenia związane z COVID-19.  

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.