Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
środa, 22 lipca 2020

20 lipca 2020 roku odbyło się V posiedzenie Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Zgromadzeni dyskutowali nad potrzebą ewaluacji wdrożonej w 2006 roku Strategii ochrony i rozwoju języka i kultury kaszubskiej oraz nad przeprowadzeniem szerokiej dyskusji w środowisku lokalnym, której efektem miałaby być konferencja na koniec bieżącego roku zmierzająca do opracowania nowego dokumentu strategicznego dla języka i kultury kaszubskiej.

Link do stategii: http://skarbnicakaszubska.pl/wp-content/uploads/2016/10/Strategia-ochrony-i-rozwoju-j%C4%99zyka-i-kultury-kaszubskiej.pdf

Zebrani dyskutowali również o przeprowadzonych konsultacjach i postulatach środowiska kaszubskiego co do Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030.

 

Dyrektor Biura ZG ZKP przekazał informacje związane z procesem sprzedaży nieruchomości ZKP w Starbieninie. Zarząd Główny na wniosek Prezesa powołał komisję przetargową w celu przeprowadzenia postępowania co do wyboru najkorzystniejszej oferty.

Członkowie Zarządu Głownego wysłuchali syntetycznej infomacji podumowującej ostatnie lata działalnosći Kaszubkiego Uniwerytetu Lowowego, a także powołali nową Radę Fundacji Kaszubski Uniwersytet Ludowy kolejną 3-letnią kadencję.

Tego samego dnia odbyło się inauguracyjne posiedzenie Komitetu Budowy Pomnika Lecha Bądkowskiego, o czym członkowie ZG ZKP również zostali poinformowani. 

Do grona członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego przyjęto 10 nowych osób.

W sprawach bieżących członkowie ZG ZKP ustalili treść gratulacji dla nowo wybranego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.